Leasing

Zalety leasingu samochodowego

Leasing samochodowy posiada bardzo wiele atrakcyjnych zalet, dzięki czemu stale zyskuje coraz to nowych zwolenników. Ogólnie polega on na tym, że leasingodawca udostępnia do użytkowania samochód, który posiada na własność leasingobiorcy w zamian za uiszczanie określonych w umowie, miesięcznych opłat. Wszelkie warunki użytkowania, a także zerwania umowy są opisane w umowie, która powinna zostać sporządzona w obecności obu stron.

Przede wszystkim niezwykle ważną zaletą leasingu samochodowego jest to, że nie trzeba kupować samochodu za gotówkę. Mało kto posiada tak duże pieniądze, aby od tak wydać je na kupno wymarzonego samochodu z salonu. Dzięki jednak takiej umowie można użytkować wybrany samochód bez większych ograniczeń przy opłacaniu często rat, które są bardzo niskie. Pozwala to na wybranie również samochodu, na którego normalnie nie byłoby nas stać.

Warto również pamiętać o tym, że poprzez leasing samochód nie przechodzi na własność leasingobiorcy. Jest to jednak również zaleta. W momencie, kiedy skończy się umowa, to można zwyczajnie wymienić samochód na nowy, bardziej sprawny, unowocześniony. Biorąc przykładowo kredyt na samochód, po którego spłaceniu przechodzi on na własność nie mamy już wyboru. Przez kilka lat będzie trzeba spłacać samochód i w trakcie tego okresu nie będzie można z pewnością zaciągnąć kolejnego zobowiązania, aby kupić następny. Kredyt znacznie obniża zdolność kredytową. Nawet w momencie spłaty całego samochodu mało kto decyduje się na kupno nowego. Dzieje się tak dlatego, ponieważ stary, spłacony samochód już stracił przez lata na wartości i zwyczajnie jego sprzedaż się nie opłaca, ponieważ suma jaką otrzymamy nie pokryje w znacznym stopniu kupna nowego samochodu. Jest się więc już uwiązanym do jednego modelu na lata. Leasing jest z kolei sposobem na posiadanie stale nowoczesnych i sprawnych samochodów. Można je zmieniać w momencie ukończenia kolejnych umów.

W przypadku przedsiębiorców leasing jest wliczany jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Stąd też nie obniża zdolność kredytowej przedsiębiorstwa. Tak więc właściciel jest w stanie zaciągać kolejne kredyty i zobowiązania na coraz to nowe inwestycje, które mogą przynieść firmie dodatkowe zyski. Jest to również bardzo ważne, ponieważ aby firma się rozwijała, to kredyty są tak naprawdę nieuniknione. Tak więc im większą zdolność kredytową posiada przedsiębiorstwo, tym szybciej i bardziej efektywnie może się rozwijać. Dlatego też właściciele zazwyczaj wybierają leasing zamiast kredytu.

Wejdź na stronę https://www.getinleasing.pl/samochody-osobowe.html by poznać więcej szczegółów.