Leasing zyskuje na znaczeniu w oczach Polaków. Jego popularność jest tak duża, ponieważ jako forma finansowania leasing posiada mnóstwo zalet. Opłaca się obu stronom, a do tego napędza gospodarkę i sprzyja rozwojowi małych i średnich przedsiębiorstw.
Leasing w służbie przedsiębiorczości
Gdyby nie leasing, wiele osób mogłoby zapomnieć o założeniu oraz utrzymaniu własnej działalności. Zwłaszcza wspomniane małe firmy na ogół nie mogą sobie pozwolić na samodzielne kupowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Zwyczajnie ich na to nie stać. Tymczasem leasing pozwala korzystać z nowoczesnych technologii i budować profesjonalny wizerunek bez konieczności pokrywania całej sumy na raz. Wręcz przeciwnie, kwota ta podzielona jest na dogodne raty. A po wygaśnięciu umowy można wykupić dany przedmiot lub oddać go właścicielowi czyli firmie leasingowej. Koszty związane z leasingowaniem wielu przedmiotów przedsiębiorcy mogą też odliczyć od podatku, co także ma ogromne znaczenie w popularyzowaniu leasingu.
Dostęp do nowoczesności
Najlepsze samochody i narzędzia produkcyjne, innowacyjne oprogramowania, modne meble. To wszystko potrzebne jest firmie, która chce świadczyć wysokiej jakości usługi swoim klientom, umacniając tym samym swój rynkowy wizerunek. Niestety to co najnowsze i najlepsze jest także na ogół najdroższe. Przeciętny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Chyba że skorzysta z opcji leasingowania. W takiej sytuacji:
- wystarczy wnieść opłatę wstępną,
- płacić kolejne raty.
Potem leasingobiorca otrzymuje zazwyczaj prawo pierwokupu samochodu lub innego leasingowanego przedmiotu. Może jednak z tej możliwości zrezygnować i zdecydować się po prostu na kolejną umowę leasingową.