Doradztwo

Jak starać się o trudny kredyt

Czy jest trudny kredyt

Zanim odpowiemy na pytanie jak starać się o trudny kredyt, kilka słów o tym co należy rozumieć pod tym pojęciem. Właściwie można to wyjaśnić jednym zdaniem. Mianowicie, trudny kredyt to taki produkt, który trudno otrzymać. Innymi słowy mówiąc, kiedy napotykamy trudności i bank z jakiś powodów nie chce pożyczyć nam pieniędzy, wtedy mamy do czynienia z trudnym kredytem. Powodów, że bank odmawia nma kredytu może być wiele. Najczęstszą przyczyną jest kiepska sytuacja finansowa, zbyt wiele zobowiązań, duża ilośc zapytań w BIK czy zła historia kredytowa.

Problemy z pozyskaniem kredytu nie oznaczają jednak, że w ogóle nie mamy na niego szans. Owszem mamy, jednak musimy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Z trudnym kredytem jest tak jak z wszystkim innym. Musimy wiedzieć jak się do tego zabrać, aby móc cieszyć się sukcesem. Jak więc starać się o trudny kredyt?

Jak starać się o trudny kredyt

Poprawa zdolności kredytowej

Na początek warto przenalizować swoje aktualne zadłużenie. Jak doskonale wiecie każde dodatkowego zobowiązanie obniża naszą zdolność kredytową. Im więcej mamy na swoim koncie kredytów, pożyczek, chwilówek itd. tym mniejsze szase na kolejny kreydt bankowy. Dobrze jest więc, przed złożeniem kolejnego wniosku o kredyt, dokłądnie prześwietlić aktualne zobowiązania i sprawdzić, czy nie możemy go zmniejszyć. Może okazać się np., że zostało nam do spłaty tyko kilka niewielkich rat, które możemy pokryć od reki, a w ten sposób zmniejszyć zadłużenie. Im mniej mamy na koncie pożyczek tym lepsza zdolność kredytowa i większe szanse na trudny kredyt.

Rozważne składanie wniosków o kredyt

Kolejnym ważnym elementem, kiedy staramy się o trudny kredyt, jest rozwaga przy wysyłaniu kolejnych wniosków o kredyt do banku. Kiedy wiecie, że macie do czynienia z trudny kredytem, sytuacja jest jasna. Może zdarzyć się jednak, że składając wniosek w banku, w ogóle nie bierzecie pod uwagę odmowy. W rzeczywistości jednak okazuje się, że bank nie chce udzielić wam kredytu. Wtedy powinna zapalić się wam czerowna lampka. Nie traktujcie tego jako błąd banku. On doskonale wie co robi. Zanim wyślecie kolejny wniosek o kredyt do innego banku musicie wiedzieć, że już trzy decyzje odmowne mogą przesądzić o tym, że nie otrzymacie przez długi czas kredytu w żadnym banku. Zarówno każdy wniosek, jak i każada odmowa udzielenia kredytu przez bank jest odnotowywana w BIK. Tak samo jak wy i bank ma dostęp do informacji tam zamieszczonych. Kiedy jedna placówka odmówiła wam pożyczki, dla innej jest to dodatkowy sygnał, że nie jesteście godnymi zaufania partnerami.

Jeśli bank odrzucił wasz wniosek o kredyt musicie wiedzieć, że macie do czynienia z trudnym kredytem. Musicie więc nie tylko dobrze przeanalizować swoją sytuację, ale także sprawdzić w jakim banku macie szansę na trudny kredyt.

Dobry doradca

Aby zwiększyć swoje szanse na trudny kredyt warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego. Co więcej, naszym zdaniem, bez takiej pomocy praktycznie nie macie szans na trudny kredyt. Profesjonalny doradca kredytowy po przeanalizowaniu waszej sytaucji w mgnieniu oka bedzie w stanie stwierdzić co było przyczyną odmowy. Dzięki temu unikniecie tych samych błędów przy okazji kolejnego wniosku o kredyt. Doradca powie wam także co należy zrobić w waszej sytauacji aby zwiększyć swoją zdolnośc kredytową. Będzie wiedział jak skonstruować wniosek, a także to w jakim banku masz szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Trudny kredyt z dobrą pomocą może okazać się bardziej realny niż sobie to wyobrażasz. Pomoc profesjonalnego doradcy kreydtowego to także możliwość prowadzenia negocjacji z bankiem, a tym samym uzyskanie indywidualnych warunków kredytowania. Pamiętajcie, że jest to możliwe tylko z pomocą doradcy. Udając się do banku w pojedynkę nie mamy na to szans. Kiedy więc starasz się o trudny kredyt dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy i zakończyć cały proces sukcesem.