Doradztwo

W jaki sposób założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Aby w dzisiejszych czasach dobrze zarabiać, trzeba koniecznie mieć własną firmę. Tylko taka forma działalności pozwala zarobić realne pieniądze. Jednak nie zawsze mamy dobry pomysł na biznes, nie zawsze też chcemy samodzielnie zakładać działalność, bo nie jesteśmy pewni że nam się uda. Wtedy dobrym pomysłem jest założenie firmy na przykład ze znajomym, lub nawet wspólnie z większą ilością osób. W takiej sytuacji najlepiej jest założyć tak zwaną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, popularnie zwaną spółką z.o.o. Sprawdźmy w jaki sposób można to zrobić.

Możliwość założenia firmy ma każdy z nas. By założyć spółkę, potrzebne jest kilka osób, które chcą rozpocząć taką formę działalności. Zanim jednak zaczniemy cokolwiek robić, musimy najpierw dowiedzieć się jak założyć spółkę z.o.o. W tym celu zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. Otóż na samym początku musimy stworzyć umowę spółki. W niej wyszczególnimy jakie osoby będą w zarządzie, jaki będzie kapitał zakładowy oraz w jakich formach będzie on wniesiony. Jest to bowiem konieczność w przypadku, gdy chcemy powołać do dziania jakąkolwiek formę spółki. Później należy zarejestrować naszą działalność w KRS, czyli Krajowym Rejestrze Sądowym. W tym celu musimy wypełnić specjalny formularz. Po rejestracji spółka otrzyma numery NIP oraz REGON, dzięki czemu będzie mogła nabywać prawa, zaciągać zobowiązania i tak dalej.

Musimy pamiętać, że powołanie do działania spółki z.o.o to bardzo duża odpowiedzialność. Dlatego też wcześniej należy przemyśleć kwestię rodzaju działalności, jaki w ramach spółki będziemy wykonywać i gdy to będzie ustalone, dopiero wtedy zakładać wspólną działalność. Jest to gwarantem, że nie będziemy później w sytuacji takiej, że nie będziemy do końca wiedzieli jak nasz projekt rozwijać i działalność w końcu upadnie. Skoro jednak jesteśmy już pewni tego co chcemy robić oraz wiemy jak założyć spółkę z.o.o., to nie pozostaje nic innego jak przystępować do działania. Pamiętajmy, że spisanie umowy spółki powinno mieć charakter aktu notarialnego. Możemy jednak ominąć tą procedurę i zarejestrować spółkę w tak zwanej formie S24. Dzięki temu nie będziemy musieli też od razu wnosić pełnego wkładu. Jednak wtedy mamy pewne ograniczenia co do sposobu prowadzenia działalności, dlatego trzeba najpierw dobrze to przemyśleć.

Mamy nadzieję, że w naszym wpisie dobrze wyjaśniliśmy jak założyć spółkę z.o.o i daliśmy pod tym kątem wystarczająco rad. Najważniejsze to mieć pomysł na biznes, a wtedy założenie wspólnej działalności to już tylko czysta formalność i można przejść do realnego zarabiania pieniędzy.